Mõisamajutus Eestis

Hinnaklass
* soodne
** keskmine
*** kõrge
**** väga kõrge

Harjumaa

Keila-Joa mõis ****

Hotellis on 4 sviiti, mis majutavad 8 külalist. Sviidid on luksuslikud ja kauni vaatega  jõele ja parki.

⚜ Laitse loss **
Lossis on 10 tuba, mis paiknevad lossi teisel ja kolmandal korrusel. 

Kõue (Triigi) mõis ***-****
Mõisas on 19 tuba, mis kõik on väga omanäolised ja erilised. 10 luksuslikumat tuba asuvad peahoones ja 9 mõisa endises tall-tõllakuuris. Hetkel on nad küll avatud vaid eriürituste jaoks, mitte igapäevaselt lahtioleva hotellina.

Kernu mõis **-****
Kernu mõisahotellis on 5 sviiti ja 11 tavatuba, tallihoones veel 13 tuba. Mõisa sviidid on väga avarad ja hubaselt sisustatud ning koosnevad mitmest ruumist. 


Padise mõis  **
Mõisas on 15 kahekohalist tuba mis asuvad peahoone teisel korrusel. Toad on hubased ja väga mugavate vooditega, hommikusöök rikkalik ja väga maitsev. Teenindus äärmisel sõbralik ja personaalne.

Ravila mõis *-**
Ravila mõisas saab ööbida mõisa kõrvale ehitatud uuemas majas mis on peahoonega ühendatud. 

Saku mõis  ** 
Mõisas on 11 tuba ja 25 voodikohta, mis asuvad mõisa peahoone teisel korrusel. Broneerida saab nii otse kui ka läbi Booking-com-i.  

Saue mõis  **
Saue mõisas on 4 tuba, mis mahutavad 12 külalist.


Raplamaa

⚜ Käru mõis **
Külastajate käsutuses on suur mõisakorter (elutuba, köök, 2 magamistuba, 2 vannituba). Broneerida saab läbi Booking.com lehe.


Läänemaa

Saare mõisas asuvad 6 külalistetuba. Mõisa juurde kuulub ka väike eralennuväli.

Haeska mõis ** 
Haeska mõis asub 400 meetri kaugusel Läänemerest ja pakub majutuskohti kuni 22 inimesele.

⚜ Paslepa mõis **
Paslepa mõis pakub ööbimiseks kolme erinevat tuba. Kõige lihtsam on neid leida Bookingu kaudu - https://www.booking.com/hotel/ee/paslepa-manor.et.html.


Lääne-Virumaa

Essu mõis *
Essu mõis suudab majutada umbes 30 inimest, osad toad asuvad mõisa peahoones, osad kõrvalhoones. Kodulehekülg pole küll väga informatiivne aga tundub, et hinnatase on pigem madalamapoolne. Mõisa peahoone on tugevalt ümberehitatud.  

Kohala mõis **
Kohala mõis on avatud vaid ettetellimisel ja gruppidele. Majutuseks on 13 tuba, suurem osa tube asub keldrikorrusel, kaks tuba ka teisel korrusel. 

Palmse mõisa juures saab ööbida kahes kohas. Üks on mõisa külalistemaja, mis majutab 44 külalist. Tavatubade juures on pesemisvõimalus koridori peal aga on ka 4 sviiti mis on kõikide mugavustega. Mõisa territooriumil asub majutuskoht mis asub endises viinaköögis, Park-Hotel Palmse, mis pakub majutuskohti 53-le inimesele.

Vihula mõis ***
Vihula mõis kuulub kahtlemata parimate mõisamajutust pakkuvate kohtade sekka. Kõige luksuslikumad toad asuvad mõisa peahoones aga majutuseks on kohandatud ka paljud kõrvalhooned. Väga ilus park ja võrratu hommikusöök.

Sagadi mõis**
Sagadi mõisas leiab ööbimiskoha kuni 100 inimest ja ööbimikohad on mitmes erinevas kõrvalhoones. Hotell asub endises ringtallihoones, hostel endises valitsejamajas. Viljapuu serval aiamajakeses asub väga privaatne ja romantiline öömaja, mis sobib eriti hästi paaridele või pruutpaarile, Majakeses on armas magamistuba-elutuba, rõdu, kamin. 


Ida-Virumaa

Ontika mõis **
Ontika mõisa majutus on avatud suveperioodil - maikuust kuni septembrini. Ööbimiskohtadeks on kohandatud kõrvalhoone ning sealt võib leida 5 eriilmelist ja hubast tuba.

Saka mõis ** - *** 
Saka mõis asub pankranniku veerel ja mitmes erinevas majas on ööbimiskohti 90 inimesele. Mõisa peahoones asuvad ruumid on luksuslikumad ja kõrgema hinnatasemega, kõrvalhoones asuvad ööbimiskohad soodsama hinnaga. Mõisas asub ka väike SPA.

Maidla mõis *
Maidla mõisa juures saab ööbida spordihoone teisel korrusel kus on 29 ööbimiskohta, hinnatase on päris soodne ja hommikusööki saab süüa mõisa peahoone keldrikorrusel.

⚜ Mäetaguse mõis **
Mäetaguse mõisa hotell asub endises tall-tõllakuuris, kus on 24 tuba, samas hoones asub ka SPA. Mõisa peahoones saab ööbida mõisakorteris, kus on 3 ruumi - köök, elutuba ja magamistuba.

Järvamaa

Rava mõis  **
Rava mõisal kodulehte pole aga broneeringut saab teha läbi Booking.com-i ja ka otse helistades. Ööbimiseks on mitmeid tubasid, mis asuvad pererahvast eraldi hoone vasakus tiivas.


Tori mõis **
Tori mõisa majutus on avatud vaid ettetellimisel ja pakub ööbimist kuni kümnele külalisele.

Saaremaa, Hiiumaa

Loona mõis  **
Loona mõis asub Vilsandi saarel ning talvisel ajal on nii majutus kui restoran avatud ettetellimisel. Mõisa peahoones asub 11 tuba ja aidamajas 2 tuba.

Pidula mõis **
Pidula mõis asub Kuressaarest 35 km põhja poole, Tagaranna lahe läheduses. 

Pilguse mõis **
Mõisa karjakastell on renoveeritud külalistemajaks ja seal leiab ööbimise 56 inimest.

Pädaste kuulub samuti mõisamajutuse pärlite hulka, ka on Pädaste tuntud väga hea restorani poolest. Mõisas on 24 eripärast tuba kas peahoones või mõisa tõllakuuris, on võimalik rentida ka privaatne talumaja mis pakub  head äraolemist suuremale seltskonnale või perele.

Kotlandi mõis ****
Kotlandi mõis pakub väga eksklusiivset majutust - 1844. aastal ehitatud mõisahoone on väga kenasti renoveeritud ja seal on kolme pere tarbeks 7 magamistuba ning köök, veranda-söögituba, puhketuba. Kotlandi mõis asub umbes 30 km kaugusel Kuressaarest. Pärnumaa

Oidremaa pole tavaline hotell, vaid toimiv maa-majapidamine, kus igapäevaselt tegeletakse piimakarja kasvatusega. Ööbimiseks on kohandatud toad mõisa peahoone paremas tiivas. Väga lahke pererahvas teeb ka oma majapidamises huviliste ekskursioone - näha saab robotlauta ja mõisa perenaise linnulat. 

Tõstamaa mõis *
Majutuskohad on mõisa endises tallihoones ja peamiselt pakutakse ööbimisvõimalust suvekuudel. 

Taali mõis ****
Taali mõis pole tavaline hotell või ööbimiskoht kuhu saad igal ajahetkel sisse sadada. Aeg-ajalt aastal toimuvad Taali mõisas üritused koos toiduelamuse ja ööbimisega. Soovitan kodulehel galeriist vaadata pilte nii praegusest kui möödunud aegadest. Väga hästi õnnestunud interjöör.


Viljandimaa

Lahmuse mõisa endine valitsemaja ja viljaait on ümber ehitatud õpilaskoduks kus suurematel gruppidel (alates 10 inimesest) on võimalus ööbida. Mõisa peahoone on koolimaja aga huvi korral on sinna võimalik tellida ekskursioon.  


Jõgevamaa

Kadrina mõis asub Peipsi järve kandis, Mustvee ja Kallaste lähedal. Kodulehel pole küll öeldud tubade täpset arvu aga see peaks jääma umbes kümne kanti. Kõik toad on sisustatud eri stiilis. Võimalus kasutada kaminaruumi ja mõisa kööki, keldrikorrusel sauna ja kõrtsi, mida on võimalik ka erapidudeks üürida. Väike jutuke mõisa kohta on ka Mõisablogi lehel 
  
Kudina mõis **
Kudina mõis pakub kodumajutust väiksemale seltskonnale - külalistele on pakkuda kolm tuba ja kuus voodikohta. 


Kursi jahiloss **
Puurmani mõisnikele kuulunud endine jahimaja kus pakutakse majutust ning ka ekskursioone lähedalasuvatesse mõisatesse.


Tartumaa

Alatskivi lossi teisel korrusel on neli tuba mis pakuvad ööbimisvõimalust kaheksale külalisele. Info majutuse kohta on leitav mõisa restorani kodulehelt (mitte lossi enda kodulehelt). Kõige erilisem on tornituba, kus voodi on täpselt torni sees ja ümmarguse kujuga ;)Põlvamaa

Mooste mõis **
Mooste mõisa territooriumil asub kaks ööbimiskohta. Mooste mõisa külalistemaja asub mõisa endises mõisa puutöökojas ja mahutab 24 külastajat. Mooste mõisa endises viinaköögis asub teisel korrusel 7 hubast tuba.

Pikajärve mõis (tuntud kui Cantervilla loss)  **
Pikajärve mõis majutab 63 (lisakohtadega kuni 90) inimest. Mõisa peahoones asub veel restoran, territooriumil asub lastele mõeldud teemapark (avatud suveperioodil) ning mõisas saab nautida ka SPA mõnusid.


Valgamaa

Taagepera mõis **
Taagepera mõis on populaarne koht pulmade pidamiseks ja ka ööbimiseks on seal lahedalt ruumi. Lossi kahel korrusel on 32 tuba. Lisaks on veel kõrvalasuvas valitsejamajas privaatsem olemine 10-le inimesele. Mõisa keldrikorrusel on nüüd ka avatud SPA kus on mitmekülgne valik saunasid ja supelmisvõimalus.
Valitsemajas on 5 erinevat korterit mida on võimalik üürida pikemaks ajaks, täpsema info leiab Taagepera resort kodulehelt, seal välja toodud korterite plaanid koos hindadega.


Sangaste loss **
Sangaste lossis on ööbimiskohti 32 inimesele. Sangastes on võrratu metsapark ning loss ise on suursugune ja uhke. Eriti head vaated ümbritsevale maastikule avanevad lossi tornist.  

Kaagjärve mõis
Pakutakse soodsat ööbimist ilusa looduse keskel kuni 35 inimesele, oodatud on nii suuremad grupid kui ka üksikreisijad. Lisatasu eest saab ka hommikusööki.

Võrumaa

Rogosi mõis asub Võrumaal üsna Läti piiri lähedal ja pakub ööbimist 48 inimesele. Toad on üsna tagasihoidlikud ja asuvad peahoonega piirnevas kastellihoones. Peahoonesse saab huvi korral minna ringi uudistama ning väravatornis on väike muuseum. Mõis asub kauni järve ääres, kus on väike ujumiskoht, lastele on mänguväljak.


Kui siit on välja jäänud mõni mõisamajutust pakkuv mõis, siis võta ühendust moisablogi@gmail.com ja lisan selle :)

Kommentaare ei ole: